Log in

Передвиборча зустріч професора Михайла Зарічного з колективом Університету

Передвиборча зустріч професора Михайла Зарічного з колективом Університету Передвиборча зустріч професора Михайла Зарічного з колективом Університету

12 травня 2014 року відбулася передвиборча зустріч претендента на посаду Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка, професора Михайла Зарічного з науково-педагогічними працівниками, співробітниками й особами, які навчаються в Університеті.

Михайло Зарічний ознайомив присутніх зі своєю біографією, поділився досвідом власної наукової та педагогічної роботи, практикою міжнародного академічного співробітництва.«Мені доводилось багато їздити по різних навчальних закладах Європи та Америки, у деяких – вчитись і працювати. Але у мене завжди був єдиний центр притягання - Львівський національний університет імені Івана Франка», - зазначив Михайло Михайлович.

«Здається все, що можна було придумати за столітню історію Університету як інституції, уже було реалізовано. Та попри те, ми маємо можливість це вдосконалювати і над чим працювати», - звернувся до присутніх претендент на посаду Ректора Університету. Професор Михайло Зарічний представив основні тези своєї передвиборчої програми, зосередивши увагу на окремих принципових засадах. Основне завдання керівника Університету, на думку декана механіко-математичного факультету, - «забезпечення академічної свободи викладача, свободи права на педагогічний експеримент і творчість, на оцінку рівня знань студентів». Професор водночас наголосив на важливій проблемі – відхід молодих і талановитих людей з Університету. І саме керівник має знайти гармонію, як зберегти кадри і дати простір для реалізації молодим науковцям. «Кращі наші таланти йдуть із науки в інші сфери. Має бути програма їх підтримки на перспективу. Однак забезпечити тяглість наукових кадрів – непроста задача», - резюмував Михайло Михайлович.

Детально розглянув Михайло Зарічний стан і перспективи розвитку наукової діяльності Університету, зауваживши, що «наші наукові показники цілком сумірні з європейськими інститутам, але з нами будуть по-справжньому рахуватись лише тоді, коли наукові показники ЛНУ ім. Івана Франка будуть передовими. Те, що Львівський університет є одним із передових, свідчить уже факт, що його випускники є джерелом кадрів для інших вищих навчальних закладів України та світу».

У ході зустрічі звучалий питання щодо організацій форм співпраці між Академією наук України та Університетом; створення нових міждисциплінарні галузей знань; додаткового педагогічного навантаження за роботу членів спецрад при факультетах. Михайло Михайлович наголосив на необхідності підписання відповідних документів між АН України та ЛНУ ім. Івана Франка, на створенні відповідного науково-педагогічного комплексу, на потребі виходу на якісно новий рівень у сфері надання освітніх послуг і створенні корпоративного університету. «Вважаю, що міждисциплінарні галузі – це хороша світова практика, яку нам потрібно переймати, аби за сприяння науковців із різних факультетів в Університеті створювати курси з комп’ютерної лінгвістики, біостатистики, механтроніки тощо», - переконаний професор.

Під час виступу Михайло Зарічний закцентував особливу увагу на конкурентоздатності випускників Університету, які мають володіти так званим «джентльменським набором» (знання комп’ютера, досконале володіння іноземною мовою), що забезпечить їм широкі можливості для подальшого працевлаштування. На думку професора, варто також звернутися й до застосування новітніх методів навчання, як-от створення віртуального навчального середовища. «Назріла потреба в імплементації сучасних інфотехнологій в наше освітнє середовище. Університет повинен стати ініціатором моди в освітньому просторі», - наголосив Михайло Михайлович.

Що ж до питання про боротьбу з проявами корупції, то претендент на посаду Ректора Університету вважає, що варто створити й прийняти «Етичний кодекс», якого дотримуватимуться всі учасники навчального процесу. В іншому випадку - «одного чудового дня студенти вийдуть на вулиці і скажуть, що вони не потерплять корупції у своєму виші!»

Після представлення основних програмних положень присутні мали можливість поставити професорові Михайлові Зарічному низку запитань і запропонувати своє бачення вирішення актуальних, на їхню думку, проблем щодо діяльності Університету.

На завершення діалогу з академічною спільнотою професор Михайло Зарічний подякував співрозмовникам за відкритість і щирість у висловленні власних роздумів над процесом творення новітнього університетського простору й додав, що «насправді суть не стільки в програмі, скільки у філософії керівників, які будуть її реалізовувати».

За матеріалами Прес-центру Університету
Фото Олега Вівчарика 

Галерея зображень

View the embedded image gallery online at:
http://mmf.lnu.edu.ua/ne/652#sigProIdda7fe9eadd

Коментарі (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Залиште свій коментар

 1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
Вкладення (0 / 3)
Share Your Location
«
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
»

Наші контакти


Ідея, веб-дизайн і т.д.:

Олег Романів
oromaniv at franko.lviv.ua