Косарчин Володимир

В.Косарчин народився 9 квітня 1932 року у селі Нагірянка Бучацького району Тернопільської області. До 1944 року закінчив 4 класи Нагірянської семирічки. В 1950 році закінчив Бучацьку середню школу. Один навчальний рік (1950/51) працював вчителем математики у Бобулинській семирічній школі Бучацького району.

В 1951-59 роках навчався на механіко-математичному факультеті за спеціальністю “механіка”. Після закінчення університету поступив в аспірантуру, яку закінчив у 1959 році. Ще, як аспірантурант, працював асистентом кафедри механіки, співробітником обчислювальної лабораторії. В 1959-60 роках – інженер кафедри механіки. В 1960-63 роках він працює асистентом, а згодом в.о. доцента новоствореної кафедри обчислювальної математики. З вересня 1963 року – старший викладач, доцент кафедри загальної механіки та гідромеханіки. В 1971-99 роках – доцент кафедри вищої математики. У 1971 році коротко працював доцентом кафедри вищої математики у Вінницькому філіалі К П І.

Кандидатську дисертацію на тему “Розв’язок деяких граничних задач теорії оболонок” захистив у 1966 році. Звання доцента отримав у 1969 році.

В 1965-67 роках – заступник декана механіко-математичного факультету.

Наукові інтереси відносились до проблем механіки, теорії оболонок, а також питань теорії ймовірностей та математичної статистики. Автор 25 наукових праць.

Протягом праці на механіко-математичному факультеті Володимир Миколайович мав курси з різних кафедр, читав курси із загальної механіки, обчислювальної математики, математичного аналізу, вищої алгебри, теорії ймовірностей, спецкурси з механіки та загальні курси вищої математики.

Колишні студенти згадують його як прекрасного лектора, цікавого співрозмовника, знавця цікавих історій з життя студентів та викладачів університету.