Айдельгайт Майєр (Eidelheit Meier)

Народився 16 липня 1910 року в селі Янові біля Львова. Батько Озіяс працював в деревообробній промисловості.

У 1929 році закінчив V-ту львівську гімназію ім. Жолкевського.

В 1929-33 роках навчався на математично-природничому факультеті Львівського університету, який закінчив зі ступенем магістра філософії в галузі математики. Магістерська робота була написана на тему «Teoria sumowalnos’ci» ("Теорія підсумовування").

Після закінчення університету продовжував наукові дослідження з функціонального аналізу (у 1939 році мав 8 опублікованих і 4 зданих до друку наукових праць).

В 1938 році отримав у Львівському університеті ступінь доктора філософії за працю «O rozwiezywaniu rownan liniowych o nieskonczenie wielu niewiadowych» (промотор Стефан Банах). В 1935 році був обраний членом Польського математичного товариства.

В 1933-1939 роках заробляв викладанням; читав і приватні лекції, як репетитор.

31 січня 1939 року був зарахований на посаду доцента кафедри аналізу ІІ, якою керував проф. Г. Штайнгауз; згодом був переведений на кафедру алгебри проф. Є. Жилінського.

21 березня 1941 року Вчена рада університету прийняла рішення про надання наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук і вченого звання доцента.

М. Айдельгайт був замордований німцями у 1943 році.

Додатки:

Фото М. Айдельгайта
Життєпис, написаний М. Айдельгайтом
Диплом магістра
Характерстика на присвоєння вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук і звання доцента

Список праць М. Айдельгайта (можливо не повний) див.:
Duba R. "O stratach osobowych matematyki polskiej zwiazanych z II woina swiatowa" // Autiquitates Math. 3 (2009), 137-169.