Пепіс Осип (Pepis Józef)

Народився 6 липня 1910 року в Тернополі. Середню школу закінчив в Тернополі в 1928 році. В 1928-1933 роках навчавсь на математично-природничому факультеті Львівського університету, який закінчив з наданням ступеня магістра філософії. Тема магістерської роботи "Teoria niezmienników ków" (теорія інваріантів). Після закінчення університету продовжив наукові дослідження з логіки. В 1938 році Львівський університет надав ступінь доктора філософії за працю "O zagadnieniu rozstrzygalności w zakresie w węższego rachunku funkcyjnego" (промотор Є. Жилінський). З 1934 року член Львівського відділення Польського математичного товариства.

З 1930 по 1939 рік заробляє на прожиття приватною вчительською практикою (репетиторством). В 1938/39 навчальному році мав безплатну вчительську практику в ліцеї у Варшаві.

31 січня 1939 року зарахований на посаду доцента кафедри теорії ймовірностей (завідувач проф. М. Зарицький), згодом був переведений на кафедру геометрії (завідувач проф. С. Мазур). Тут читав він, зокрема, курс нарисної геометрії.

21 березня 1941 року Вчена рада університету прийняла рішення про надання наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук і вченого звання доцента, ВАК СРСР затвердив це рішення 10 травня 1941 року.

О. Пепіс загинув в роки окупації німцями Львова.

Додатки:

Життєпис, написаний О. Пепісом
Диплом магістра
Відгук на наукові праці О.Пепіса, наисаний ак. С.Соболєвим і підписаний чл.-кор. П.Александровим