Гольдберг Анатолій Асірович

Народився 2 квітня 1930 року у м. Києві. Його батько був лікарем, а мама – вчителькою історії. У 1933-1941 роках його сім'я проживала в Запоріжжі. Під час війни батько працював головним лікарем у військовому госпіталі, а мати і син були евакуйовані на Схід. Після війни вони жили у Львові.

У 1947 році А. Гольдберг закінчив із золотою медаллю СШ №6 і поступив на фізико-математичний факультет Львівського університету. У певній мірі цьому виборові сприяло те, що в десятому класі він отримав перше місце на міській математичній олімпіаді. На першому і другому курсах він приймав участь в роботі семінару, який вели Л. Волковиський і І. Соколов за книгою Г. Поліа і Г. Сеге "Задачи и теореми из анализа". Ці математики мали великий вплив на А. Гольдберга. Після ознайомлення з книгою Р. Неванлінни "Однозначные аналитические функции" його математичні інтереси залишилися в колі теорії аналітичних і мероморфних функцій.

Після закінчення університету у 1952 році його направили на посаду вчителя математики в село Заболотці Бродівського району.

У 1954-55 роках він працює викладачем математики Львівського торгово-економічного інституту. 24 жовтня 1955 року у Львівському університеті захистив кандидатську дисертацію "Некоторые задачи теории распределения значений мероморфных функций".

У 1955-1963 роках А. Гольдберг викладав в Ужгородському державному університеті. З 1963 по 1997 рік він працював у Львівському університеті. В травні 1965 року у Харківському університеті захистив докторську дисертацію "Распределение значений и асимптотические свойства целых и мероморфных функций". Вчене звання професора йому було присвоєно в 1966 році. В 1965 році він заснував у Львівському університеті семінар з теорії аналітичних функцій, який працює до сьогодні і на якому проходять апробацію результати математиків з багатьох країн світу.

Його наукові інтереси торкались питань розподілу значень цілих та мероморфних функцій, рядів Діріхле, конформних відображень та іншого. В його науковому доробку близько 160 наукових праць, зокрема монографії "Распределение значений мероморфных функций" (1970 співавтор І. Островський). Серед його учнів біля 20 докторів та кандидатів наук.

Влітку 1997 року за сімейними обставинами А. Гольдберг переїхав до Ізраїлю (м. Натанья) і став професором Бар-Іланського університету. Останні 8 років він мав лівосторонній параліч після інсульту, але продовжував писати статті і листи, консультував, виступав на конференціях. У 2008 році вийшов переклад його монографії A. Goldberg, I. Ostrovskii "Value Distribution of Meromorphic Functions" – AMS, 2008, 488 pp.

Професор А. Гольдберг був прекрасним науковим керівником, рідко знаходяться вчені, які стільки би часу приділяли своїм дипломникам і аспірантам. Він терпляче вчив, направляв і захищав їх у складних ситуаціях.

Помер А. Гольдберг 11 жовтня 2008 року.