Лісевич Любомир Миколайович

Л.М. Лісевич народився 13 березня 1930 року в селі Васючин Рогатинського району Івано-Франківської області. В 1947-1953 роках навчався на фізико-математичному факультеті Львівського державного університету. Після закінчення університету поступив в аспірантуру, яку закінчив у 1955 році.

В березні 1956 року захистив кандидатську дисертацію на тему «Гіперболічні системи диференціальних рівнянь в частинних похідних з майже періодичними коефіцієнтами», науковим керівником якої був професор О.С.Кованько.

В своїх наукових дослідженнях Л.М.Лісевич поєднував ідеї двох наукових шкіл, які тоді розвинулись на факультеті: школи теорії диференціальних рівнянь в частинних похідних Я.Б.Лопатинського та школи теорії майже періодичних функцій О.С.Кованька.

З 1955 по 1965 рік Л.М.Лісевич працював в Українському поліграфічному інституті (м. Львів) спочатку асистентом, старшим викладачем, доцентом, а згодом, завідувачем кафедри вищої математики.

В 1965-68 роках Л.М.Лісевич доцент кафедри математичного аналізу Львівського державного університету. Коли в 1968 році була відновлена в університеті кафедра вищої математики. Любомир Миколайович завідував нею з 1968 по 1978 роки, а в 1978-1999 роках він доцент цієї кафедри.

Наукові дослідження Л.М.Лісевича торкались питань теорії майже періодичних функцій та теорії диференціальних рівнянь з майже періодичними коефіцієнтами. Він автор біля 40 наукових праць.

Основну увагу Л.М.Лісевич приділяв навчально-методичній роботі, оскільки кафедра забезпечувала підготовку студентів з математики на всіх природничих факультетах. Випускники фізичного факультету добрим словом згадують прекрасні лекції з математичного аналізу, які Любомир Миколайович їм читав.

У співавторстві з викладачами кафедри Л.М.Лісевич видав ряд навчальних посібників з математичного аналізу.

З 1999 року Любомир Миколайович на пенсії.