Кунцек фон Ліхтон Августин

Кунцек фон Ліхтон Августин (August Kunzek von Lichton)

А. Кунцек народився 28 січня 1795 в м. Кьонігсберг у Сілезії. Вчився в школі у Галичині. У 1815-1817 роках вивчав філософію в університеті Оломоуці. Право, математику та фізику вивчав у Віденському університеті. З 1822 року він був ад’юнктом математики та фізики в університеті, там стає доктором філософії.

З 1824 до 1848 року А. Кунцек професор фізики та прикладної математики у Львівському університеті. В університеті А. Кунцек читав курс «Фізика і прикладна математика», який слухали студенти філософського факультету протягом другого курсу (8 год. в тиждень). З його приходом до Львова почав читатись курс «Популярна механіка», для цього використовувався підручник «Mechanik fur Handwerken uud Kunstler Baumgarten». А. Кунцек читав також лекції з класичної філософії, а після смерті професора Кодеша – курс чистої математики та практичної геометрії у 1832-1834 роках. У 1827/1828 навчальному році був деканом філософського факультету. У 1832/1833 –  ректором Львівського університету. Брав участь у підготовці до відкриття Технічної академії у Львові.

Наукові праці стосувались фізики, астрономії та метеорології. З 1848 року член-кореспондент Академії наук у Відні.

У 1847 році А. Кунцек був призначений професором у Віденському університеті.

Помер А. Кунцек у 1865 році.

Література:
Finkel, Starzyński; Ordnung der öffentlichen Vorlezungen... .

Детальніше в цій категорії: « Кодеш Франц Кучма Ірина Осипівна »