Про індекс Гірша

Про індекс Гірша Про індекс Гірша

Хоча оцінці наукової роботи викладачів університетів приділяється у нас відчутно менше уваги, ніж оцінкам знань випускників шкіл чи залишкових знань студентів, все ж останніми роками і у цій сфері є певні зрушення. У світі проблему оцінювання вже давно не лише активно обговорюють, а й – у цілковитій відповідності до західного прагматизму – успішно застосовують вироблені рекомендації до практики, зокрема, до заміщення вакансій у наукових установах та стимулювання наукової діяльності.

Однією з популярних новацій у справі оцінки наукових досягнень є запропонований у 2005 році індекс Гірша (h-індекс; його автор, Хорхе Гірш – фізик з Університету Сан Дієго, Каліфорнія). Дефініція h-індексу проста і природна:

Індекс Гірша вченого рівний h, якщо цей вчений має h публікацій, кожна з яких цитується не менше, ніж у h інших публікаціях (за винятком самоцитувань), а кожна з решти його публікацій цитується у менше, ніж h інших публікаціях...

Переглянути статтю проф. Зарічного М.М. можна тут: Про індекс Гірша

М.М. Зарічний

доктор фізико-математичних наук, професор кафедри геометрії і топології

Сайт: prima.lnu.edu.ua/faculty/mechmat/Departments/Topology/index.html

Коментарі (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Вкладення (0 / 3)
Share Your Location