Субота, 06 лютого 2016 Автор Опубліковано в Шишка хвойного дерева

7 цікавих фільмів про математику і математиків

(6 голосів)
Перегляди: 64636 разів
7 цікавих фільмів про математику і математиків 7 цікавих фільмів про математику і математиків

Тема математики в кіно розкривається з різних сторін і за допомогою різних жанрів: байопіки про вчених і математиків, драми про дослідження, відкриття і внутрішню боротьбу, історії про прості числа, змагання, фільми жахів, і не тільки. Абсолютно різними показують і математиків: тут і талановитий від природи Уїлл Хантінг, і головний герой «Х+Y», що не знає як поставити чайник, але розв1язує завдання старшої школи з 9 років.

«Пі»

Режисер - Даррен Аронофскі (США, 1998)

Примітно, що саме фільм про математичного генія став дебютним для відомого Даррена Аронофскі. Головний герой чорно-білого малобюджетного кіно Макс - дослідник теорії чисел, який намагається розгадати універсальний код, за допомогою якого можна змінювати курси біржових акцій. Копнувши занадто глибоко, він зустрів товариство, які шукають математичну систему в Торі. В результаті Макс знаходить число, яке складається з 216 цифр і символізує початок світобудови.

«Х+Y»

Режисер - Морган Метьюз (Великобританія, 2014 року)

Хлопчик з ознаками аутизму бачить світ інакше, ніж інші: йому складно спілкуватися на будь-які теми, крім математики. Він хоче, щоб його оточували тільки прості числа. Дізнавшись, що в математиці можна вигравати медалі, як в спорті, він починає готуватися до Міжнародної математичної олімпіади під керівництвом шкільного вчителя, який страждає на розсіяний склероз. Головним завданням було перемогти китайських учнів, які у вільний час доводять ще недоведені теореми. Але хто знав, що завдяки олімпіаді він зустріне любов і почне змінюватися назустріч світу?

«Улюблене рівняння професора»

Режисер - Такаші Коїдзумі (Японія, 2006)

Перший урок математики для молодого вчителя. Він розповідає про матір, яка доглядала за професором математики, який пошкодив голову в результаті аварії: професор не міг продовжувати свої дослідження в Оксфорді, так як його пам'яті вистачало лише на 80 хвилин. Міркуючи про натуральні та прості числа і красу факторіалов, він проводить свій «день бабака» рік за роком. Для нього питати про математику було способом спілкування. Замість слів - числа, якими він милувався. Математичні епітети і наочні теореми м'яко доводяться через філософію японської культури.

«Розумник Вілл Гантінґ»

Режисер - Гас Ван Сент (США, 1997)

Один з найбільш вдалих фільмів Гаса Ван Сента з оскароносним сценарієм друзів Бена Аффлека і Метта Деймона розповідає про юнака, який за маскою прибиральника приховує дивовижні здібності до точних наук. Звичайно ж, не все так безхмарно. Герой постійно вплутується в колотнечі і починає бійки, одна з яких поставила перед ним вибір: сісти в тюрму і забути про науку або продовжити вивчення математики під особистим наглядом професора в поєднанні з сеансами психоаналізу. За роль психолога покійний Робін Вільямс отримав свій єдиний Оскар.

«Гра в імітацію»

Режисер - Мортен Тільдум (Великобританія, США, 2014 року)

Під час Другої світової війни невелика група молодих вчених на чолі з англійським математиком і криптографом Аланом Тьюрингом розгадує код дешифрування повідомлень на шифрувальній машині Енігма, яку використовували нацисти. На злом коду давалося 24 години, так як раз в день кодове слово змінювалося. Існувало 159 млн можливих комбінацій, а щоб запобігти можливій атаці, потрібно було знайти потрібну комбінацію за двадцять хвилин. Тьюринг швидко зрозумів, що для дешифрування однієї машини знадобиться не людина, а інша машина, і створив пристрій під назвою «Крістофер», здатний розкривати шифр за допомогою математичного алгоритму.

"Ігри розуму"

Режисер - Рон Ховард (США, 2001)

Байопік про лауреата Нобелівської премії з економіки Джона Неше перетворив життя математика в справжню драму для великого екрану. Контраст ясного розуму в дослідженні теорії ігор і гострої шизофренії з галюцинаціями призводить математика в несамовитість, а фільму приносить чотири статуетки американської кіноакадемії, в тому числі головну.

"Доведення"

Режисер - Джон Медден (США, 2004)

Кетрін - дочка математика, що йде по стопах батька, не може оговтатися після його смерті. В її житті з'являється учень батька, який пише дисертацію і розважає її жартами про «E» - уявну величину. Протягом останніх п'яти років Кетрін доглядала за батьком і боялася, що їй може передатися його психічна хвороба. Він, в свою чергу, списував зошити своїми «доведеннями» - простими і красивими, як музика.

cone

різне неперевірене звідусіль

Детальніше в цій категорії: « Веселий тест на кмітливість
Додати коментар

Захисний код
Оновити

Наші контакти

Ідея, дизайн, верстка і т.д.:
Олег Романів